Paugge 7NA8KPRO Hdmi 2.1 Kablo Özellikleri!​​

- HDMI ATC Sertifikası*
- Ultra High Speed HDMI Cable
- HDMI Versiyon 2.1
- 48 Gbps Bant Genişliği
- VESA DSC 1.2a Desteği
- 10K, 8K, 5K, 4K, 2K ve Full HD Ekranlar ile tam uyum!
- 10240x4320, 7680x4320, 5120x2880, 4096×2160, 3840×2160, 1920x1080
- 10K 120Hz, 10K 60Hz, 8K 120Hz, 8K 60Hz, 5K 120Hz, 5K 60Hz, 4K 120Hz, 4K 60Hz
- 3D Video Desteği
- Wide Color Gamut (WCG)
- Hybrid Log Gamma (HLG)
- Dynamic High Dynamic Range (D HDR)
- High Dynamic Range (HDR)
- Enhanced Audio Return Channel (eARC)
- Audio Return Channel (ARC) 
- HDMI Ethernet Channel (HEC)
- Auto Low Latency Mode (ALLM)
- Quick Frame Transport (QFT)
- Quick Media Switching (QMS)
- Variable Refresh Rate (VRR)
- Hot Plug Detection (HPD)
- Dolby Vision™
- Dolby Atmos™

- 7.1 True HD Dolby
- Lossless HD Audio
- DTS HD Master Audio
- DTS:X
- Dolby TrueHD
- 21:9 Aspect Ratio
- HDCP 2.2
- BT.2020 
- 32 Kanal Ses
- 1536kHz Ses
- Çoklu Kanal Ses
- Dual View
- Örgülü
- Altın Kaplama
- 2 Metre Uzunluk


* Sertifikalı ve Onaylı HDMI 2.1 Konnektörü (Certified and Approved HDMI 2.1 Connector)

Paugge Ultra Yüksek Hızlı HDMI 2.1 kablo üretiminde, HDMI Uyumluluk Testi spesifikasyonunun (CTS) 2.1 sürümüyle uyumlu ve HDMI LLC tarafından yetkilendirilmiş test merkezince (ATC) test edilen ve sertifikalandırılan HDMI 2.1 Konnektörü kullanılmaktadır.

HDMI 2.0, HDMI 2.0b ve HDMI 2.1 Nedir?

HDR ve Dolby Vision destekli 4K çözünürlüğe sahip bir cihaz için hdmi kablo satın alacaksanız, kablonun en azından HDMI 2.0b teknolojisine sahip olduğundan emin olmalısınız. Hdmi 2.0 kablolar HDR ve Dolby Vision desteği sunmaz. Hdmi 2.0b kablolar size 4K çözünürlük için sorunsuz bir görüntü, HDR desteği ve 4K için en az 60 kare hızı sağlar. Daha da önemlisi, HDCP 2.2 yi yani kopya koruma protokolünü sağlar, böylece harici bir aygıttan gönderilen 4K içeriği (Digiturk 4K, Apple TV 4K, Mi Box 4K, Roku, 4K Blu-ray oynatıcı ve Netflix) izleyebilirsiniz.

8K Televizyonlar 4K Televizyonlara göre 4 kat, Full HD Televizyonlara göre ise 16 kat daha yüksek çözünürlük sunmaktadır. 8K için gerekli olan Hdmi 2.1 ise hdmi teknolojisinin en üst versiyonudur. Hdmi 2.1; 8K ve 4K için 120Hz çözünürlük desteği sunarken; Dynamic HDR ile daha derin siyahlara ve eARC ile seslerin kayıpsız (Lossless HD Audio) aktarılmasına imkan tanır.

Hdmi 2.1 diye piyasaya sürülen bir hdmi kablonun gerçekten hdmi 2.1 olduğunu belgeleyen ATC Sertifikası, sadece hdmi.org tarafından belirlenen kriterlere göre üretilen ve sertifikalandırılan konnektör kullanılan HDMI 2.1 kablolara verilir.


HDMI ATC Sertifikalı Paugge Hdmi 2.1 Kablo; geriye dönük olarak Hdmi 2.0b, Hdmi 2.0a, Hdmi 2.0 ve Hdmi 1.4 özelliklerinin ve cihazlarının tümünü destekler.Hdmi 2.0 ve Hdmi 2.1 Çözünürlük Karşılaştırma!
8K Destekli HDMI Kablo!


HDMI 2.1, HDMI eko sistemiyle sorunsuz entegrasyon için Ultra Yüksek Hızlı HDMI Kablo (Ultra High Speed HDMI Cable) ile uçtan uca 8K / 4K çözünürlükleri ve daha yüksek yenileme hızı çözümlerini destekler.

8K Televizyonlar 4K Televizyonlara göre 4 kat, Full HD Televizyonlara göre ise 16 kat daha yüksek çözünürlük sunmaktadır. 

8K Çözünürlük, 4K Çözünürlüğe göre 4 kat daha fazla piksel ile süper sürükleyici bir görüntüleme deneyimi, 120Hz & 60Hz yenileme hızı ile de içeriğin yüksek hızda hareketle sorunsuz ve keskin görüntülenmesini sağlar.

8K @ 120Hz ve 4K @ 120Hz, ultra hızlı hareket eden UHD görüntülerinin net ve keskin olmasını sağlar ve spor, aksiyon filmleri, yüksek performanslı oyunlar ve VR için önemli ölçüde fayda sağlar.

4K ve 8K'ya ek olarak, ticari AV, endüstriyel ve özel kullanımlar için 5K ve 10K dahil olmak üzere bir dizi başka çözünürlükler de desteklenmektedir. Ayrıca BT.2020 gibi en son renk alanları, renk başına 10, 12 ve 16 bit ile desteklenmektedir.

VESA DSC 1.2a Sıkıştırma!

HDMI 2.1 görsel olarak kayıpsız bir görüntü sıkıştırma formatı olan VESA DSC 1.2a görüntü sıkıştırma desteğine sahiptir.
VESA DSC 1.2a görüntü sıkıştırma formatı; 8K 60Hz 4:2:0 10 bit renkten çok daha yüksek çözünürlükler olan ve normalde HDMI 2.1 teknolojisinin sahip olduğu 48Gbps'den çok daha yüksek bandgenişliği gerektiren; 10K 120Hz, 10K 60Hz, 8K 120Hz8K 60Hz RGB, 5K 120Hz ve 4K 240Hz gibi çözünürlükler elde etmek için kullanılır.
VESA DSC 1.2a ayrıca 4K 60Hz'i çok daha düşük bağlantı hızlarında çalışarak elde etmeyi mümkün kılma avantajı sunar.

Dinamik HDR Destekli HDMI Kablo!


HDR teknolojisi en parlak beyaz ile en koyu siyah arasındaki kontrastı daha vurgulu hale getirir, renkleri daha gerçekçi kılar ve görüntüyü genel olarak daha canlı gösterir. Bu sebeple HDR teknolojisi televizyonların ve monitörlerin görüntü kalitesinde gözle görülür bir gelişme sağlar.

Televizyonda ve monitörde HDR teknolojisinden faydalanmak için hem HDR destekli bir televizyona ya da monitöre, hem de HDR destekli bir HDMI kabloya sahip olmanız gerekir.

Static HDR Hdmi 2.0a veya Hdmi 2.0b kablo ile kullanılabilen bir özelliktir.

Dinamik HDR, bir videonun her anının, sahne bazında veya hatta kare kare bazında derinlik, ayrıntı, parlaklık, kontrast ve daha geniş renk gamları için Statik HDR'ye göre daha ideal değerlerde görüntülenmesini sağlar. 

Paugge Hdmi 2.1 kablo ise hem Statik HDR hem de Dinamik HDR çözümünün ikisini de destekler. Dinamik HDR, genel video görüntü kalitesinde Statik HDR kullanımında SDR'ye göre  ve Statik HDR kullanımında Dinamik HDR'ye göre gözle görülür bir ilerleme sağlar.

eARC Destekli HDMI Kablo!

Enhanced Audio Return Channel (eARC)

HDMI 2.1, önceki Ses Dönüş Kanalı (ARC) üzerinden bir gelişme olan Gelişmiş Ses Dönüş Kanalı (eARC) özelliğine sahiptir. Eski HDMI versiyonları ARC ile saniyede 1mb ses taşıma kapasitesine sahipken, HDMI 2.1 eARC ile saniyede 37mb ses taşıma kapasitesine sahiptir.
eARC, bağlantıyı basitleştirir ve birden fazla bileşen keşfi ve ses optimizasyonu için daha fazla kullanım kolaylığı sağlar. 192kHz, 24 bit ve sıkıştırılmamış 5.1 ve 7.1'e kadar en yeni yüksek bit hızına sahip ses formatlarını ve 32 kanallı sıkıştırılmamış sesleri destekler. Aynı zamanda DTS-HD Master Audio ™, DTS: X®, Dolby® TrueHD, Dolby Atmos®'u da destekler. Şimdi, çok boyutlu bir deneyim ve gelişmiş ses detayı ve derinliği için oturma odasında sinema kalitesinde ses deneyimi yaşamak hiç olmadığı kadar kolay.

Gelişmiş Oyun ve Video Özellikleri!

Variable Refresh Rate (VRR)

Değişken Yenileme Hızı (VRR), daha akışkan ve daha iyi bir oyun deneyimi için gecikme, titreme ve çerçeve yırtılmasını azaltır veya ortadan kaldırır. VRR, konsol veya bilgisayar gibi bir oyun kaynağının video karelerini olabildiğince hızlı bir şekilde sunmasını sağlar; bu, çoğu durumda normal statik yenileme hızından daha düşüktür.


Auto Low Latency Mode (ALLM)

Otomatik Düşük Gecikme Modu (ALLM), yumuşak, gecikmesiz ve kesintisiz görüntüleme ve etkileşim için izin vererek ideal gecikme ayarının otomatik olarak ayarlanmasını sağlar. Çoğu durumda buna oyun modu denir.


Quick Media Switching (QMS)

Hızlı Ortam Değiştirme (QMS), film ve video içerikleri gösterilmeden önce boş ekranlarla sonuçlanabilecek gecikmeyi ortadan kaldırır. QMS, HDMI bağlantı zincirindeki tüm cihazlar video modlarını değiştirdiğinde, karartma süresini ortadan kaldırmak için VRR mekanizmasını kullanır. Çözünürlük aynı kaldığı ve sadece kare hızı değiştiği sürece, QMS kare hızları arasında sorunsuzca geçiş yapacaktır.

Quick Frame Transport (QFT)

Quick Frame Transport (QFT), daha yumuşak bir gecikme yaşamayan oyunlar ve gerçek zamanlı etkileşimli sanal gerçeklik için gecikmeyi azaltır. QFT, “ekran gecikmesini” azaltmak için her kareyi daha yüksek bir hızda taşır; bu, GPU'da taşınmaya hazır olan bir kare ile tamamen gösterilen ekran arasındaki zaman miktarıdır.

Dolby Vision ve Dolby Atmos
Destekli HDMI Kablo!


Dolby Vision HDR görüntü teknolojisinin en üst seviyesidir ve Advanced HDR olarak tanımlanır. 
Ekrana olağanüstü renkler, kontrast ve parlaklık katarak görüntüleme deneyimini dönüştürür, renk paletini ve kontrast aralığını önemli ölçüde genişletir ve her ekran için resmi otomatik olarak optimize etmek için dinamik meta verilerini kullanır.

Dolby Atmos ses teknolojisinin en üst seviyesidir ve Advanced Sound olarak tanımlanır. Ses kanallara kısıtlanmak yerine; etrafınızda üç boyutlu uzayda hareket eder, böylece eylemin içinde olduğunuzu hissedersiniz. Yeni bir yükseklik hissi sizi aksiyona ve tam bir ses atmosfe
rine sokar, havai hareket eden nesneleri gerçekçi bir şekilde tasvir eder ve nefes kesen bir ses kalitesi üretir.

Dolby Atmos, pürüzsüz ses ile berraklık, zenginlik, detay ve derinlik gibi her şeyi harekete geçirir. Güçlü hareket eden bir eğlence deneyimi sunar.

Dolby Vision görüntü ve Dolby Atmos ses için Paugge 2 Metre hdmi 2.1 kablo mükemmel seçimdir.

HDCP 2.2 Destekli HDMI Kablo!

High Bandwith Digital Content Protection (HDCP 2.2) Yüksek Bant genişliğinde Sayısal İçerik Koruması olarak tanımlanan bu protokol BluRay cihazların ve Netflix, Digiturk gibi yayınların ve içeriklerin kopyalanmasını engellemek amacıyla oluşturulmuştur.

HDCP 2.2 Protokolü 8K ve 4K için en üst versiyon protokol olup; HDCP 2.2 ile korunan 8K ve 4K yayınları izlemek için Paugge 2 Metre hdmi 2.1 kablo mükemmel seçimdir.

Apple TV 4K için Hdmi 2.1 Kablo!Paugge Hdmi 2.1 Kablonun sahip olduğu 48 Gbps görüntü & ses aktarma kapasitesi ve sahip olduğu üstün kalitesi sayesinde; Apple TV 4K cihazınızın 4K 60Hz, HDR, Dolby Vision, Dolby Atmos gibi başlıca özelliklerinden en mükemmel bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Paugge Hdmi 2.1 kablo ile Apple TV 4K cihazınızda aşağıdaki formatlarda görüntü alabilirsiniz.

4K SDR 60Hz YCbCr 4: 4: 4
4K SDR 60Hz RGB High
4K HDR 60Hz YCbCr 4: 2: 2
4K HDR Dolby Vision

Netflix için Hdmi 2.1 Kablo!

Netflix ile 4K kalitesinde problemsiz bir yayın izleyebilmek için HDCP 2.2 ve 4K 60Hz uyumlu bir hdmi kablo kullanmanız gerekmektedir.

HDCP 2.2, HDR, Dolby Vision, Dolby Atmos ve 4K 60Hz görüntü için Paugge 2 Metre Hdmi 2.1 kablo mükemmel seçimdir.

Denon 4K AV Receiver için Hdmi 2.1 Kablo!

Paugge Hdmi 2.1 kablonun sahip olduğu 48 Gbps görüntü & ses aktarma kapasitesi ve sahip olduğu üstün kalitesi sayesinde; 4K AVR cihazınızın 4K 60Hz, HDR, Dolby Vision, Dolby Atmos, HDCP 2.2 gibi başlıca özelliklerinden en mükemmel bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Paugge Hdmi 2.1 Kablo ile Denon 4K AVR, Sony 4K AVR, Pioneer 4K AVR, Yamaha 4K AVR, Onkyo 4K AVR ve Marantz 4K AVR cihazlarınızda 4K için en üstün ve net görüntü formatı olan 4K 4:4:4 formatında görüntü alabilirsiniz.

PS4 PRO 4K için Hdmi 2.1 Kablo!

PS4 PRO HDR destekli 4K Televizyon ve 4K Monitör sayesinde; oyunları çarpıcı ölçüde canlı ve gerçekçi renkler ile sunarak, oyunlarınıza inanılmaz canlılıkta hayat verir. Bu canlılık için HDR destekli HDMI kablo kullanmanız gerekir.

PS4 PRO ile V1.4 hdmi kablo veya sertifikasız V2.0 hdmi kablo kullanırsanız görüntüde donma, cihazın kendini kapatması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun sebebi kullandığınız kablonun veri taşıma band genişliğinin, PS4 PRO'nun gönderdiği veriyi taşıyamamasıdır.

PlayStation 4 PRO ve XBOX One S ile problemsiz bir görüntü, yoğun ve gerçekçi oyun deneyimi, olağanüstü net videolar ve her anında inanılmaz ayrıntı seviyesi için 48 Gbps band genişliğine sahip 4K 60 Hz HDR Destekli Paugge Hdmi 2.1 kablo mükemmel seçimdir.

Zidoo için Hdmi 2.1 Kablo!

HDR ve 4K 60hz desteği sunan Zidoo X9S android TV Box ile problemsiz bir görüntü için 48 Gbps band genişliğine sahip 4K 60 Hz HDR Destekli Paugge Hdmi 2.1 Kablo mükemmel seçimdir.


Digiturk 4K için Hdmi 2.1 Kablo!


Digiturk 4K yayınını SagemplusIQ 4K kutu ile yapıyor. SagemplusIQ digiturk kutusunun ve 4K televizyonların hdmi girişleri version 2.0 dır.

4K yayınını mükemmel netlikte ve akışta izleyebilmeniz için kutu ile televizyonunuz arasında kullandığınız HDMI kablonuzun da mutlaka en az Hdmi 2.0 olması ve HDCP 2.2 desteğine sahip olması gerekir.

HDCP 2.2 Desteğine sahip olmayan hdmi kablo kullanımında, digiturk kutusundan görüntü alamayabilirsiniz.

Digiturk 4K uydu cihazınızdan en mükemmel görüntüyü almak için; ATC Sertifikalı Paugge Hdmi 2.1 kablo mükemmel seçimdir.HDMI ATC Sertifikası Nedir?


HDMI ATC Sertifikasyon Programı; Ultra Yüksek Hızlı HDMI Kablosu (Ultra High Speed HDMI Cable) olarak tanımlanan ve 8K 120Hz, 8K 60Hz, 4K 120Hz, 4K 60Hz, Dinamik HDR, Dolby Vision, HDCP 2.2, eARC, VRR, ALLM, QFT ve QMS gibi özellikleri içeren 8K ve 4K Ultra HD ürünleri ile kullanmak üzere yeni bir HDMI kablo ihtiyacı olan tüketicilerin satın alma sürecini gerekli teknik özelliklere ve üst seviye kaliteye sahip orjinal ve onaylı bir kablo ile güvenli bir şekilde tamamlamaları için HDMI Licensing LLC tarafından yürütülen bir test ve onay programıdır.

ATC Sertifikası;  hdmi version 2.1 için kablo konnektörünün görüntü ve ses verisi taşıma band genişliğinin 48 Gbps olmasını şart koşar. Yapılan test sonucunda; kablo konnektörünün veri taşıma band genişliğinin 48 Gbps altında olduğunun tespit edilmesi durumunda kablo konnektörü sertifika alamaz. Bunun sebebi; 8K 120Hz, 8K 60Hz, 4K 120Hz, 4K 60Hz, Dinamik HDR, Dolby Vision, HDCP 2.2, eARC, VRR, ALLM, QFT ve QMS gibi özelliklerin kablo tarafından sağlanabilmesi için gerekli olan veri taşıma band genişliğinin 48 Gbps olmasıdır.

ATC HDMI Kablo Sertifikası; kablonun tasarım, malzeme kalitesi ve tüm üretim süreçlerinin ATC Sertifikasyon Programı tarafından gerekli koşulan bütün kriterlere uygunluğu ve üretim sonucunda kablo konnektörünün HDMI Licensing tarafından yetkilendirilmiş ve görevlendirilmiş test merkezleri (Authorized Testing Center) tarafından yapılan bütün testleri başarı ile geçmesi koşulu ile “HDMI Licensing” tarafından verilir. 

ATC Sertifika Programı ile ilgili daha fazla bilgi için https://www.hdmi.org/resource/testing web adresini ziyaret edebilirsiniz.​ 

HDMI Licensing, LLC
2115 O’Nel Drive, Suite 202
San Jose, CA 95131, USA
www.hdmi.org

HDMI ATC Sertifikası neden önemlidir?

Hdmi, HDMI LLC tarafından oluşturulan bir standart olup; hdmi versiyonlarını HDMI LLC belirler ve hdmi kabloların bu versiyonların kriterlerine göre üretilmesini HDMI LLC denetler.
HDMI LLC kriterlerinde üretilmeyen, denetlenmeyen, test edilmeyen ve sertifika alamayan konnektör kullanılmayan hdmi kablolar düşük kaliteli kablolardır.
Cihazlarınız arasında sertifikasız konnektörle üretilen hdmi kablo kullanımında sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun sebebi HDMI LLC denetiminde üretilmeyen,  HDMI LLC tarafından teste tabi tutulmayan ya da teste tabi tutulsa dahi bütün testleri başarıyla geçemeyerek gerekli kalite koşullarını sağlayamayan sertifikasız konnektör kullanılarak üretilen kabloların piyasada satılmasıdır. Sertifikasız bir konnektörle üretilen hdmi kablo, Hdmi 2.1 olarak satılsa bile; bu kablonun gerçekten Hdmi 2.1 kriterlerine sahip olup olmadığını son kullanıcının bilme imkanı yoktur.
HDMI ATC Sertifikasına sahip olan konnektörle üretilen ve gerçek hdmi 2.1 kablo olarak tanımlanan 2 Metre Paugge 7NA8KPRO Hdmi 2.1 kablonun bandwith genişliği 48 Gbps’dır. Paugge hdmi kablo; HDMI LLC üretim sertifikasına sahip fabrikada, HDMI LLC tarafından belirlenen ve zorunlu tutulan bütün üretim aşamalarına ve kullanılması gereken malzeme kalitesi kriterlerine göre üretilmiş olup; üretiminde kullanılan konnektör HDMI LLC ATC laboratuvarlarında teste tabi tutulmuş ve bütün testleri başarı ile geçerek HDMI ATC Sertifikası almaya hak kazanmıştır.
Risk almamak ve en iyi hdmi 2.1 kabloya sahip olmak için kesin çözüm; satın alacağınız hdmi kablonun HDMI ATC Sertifikasına sahip konnektör ile üretilmiş olmasıdır. 8K, 4K, 2K ve Full HD’de alınabilecek en mükemmel görüntüyü almak için; HDMI ATC Sertifikalı konnektör kullanılarak üretilen Paugge Hdmi 2.1 kablo mükemmel seçimdir.

Paugge Hdmi 2.1 Kablo; geriye dönük olarak Hdmi 2.0b, Hdmi 2.0a, Hdmi 2.0 ve Hdmi 1.4 özelliklerinin ve cihazlarının tümünü destekler.

Kalite bir yaşam tarzıdır!