SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN!
Apple MFi Lisanslı Ürün
Apple Onaylı Ürün
Orjinal Ürün
iPhone 7 Plus, iPhone 7
iPhone 6 Plus, iPhone 6
iPad Pro, iPad mini4, iPad mini3
iPhone 6s Plus, iPhone 6s
iPhone 5s, iPhone 5C, iPhone 5
iPad mini2, iPad mini, iPad Air2
“Korsan olmak yerine donanmaya katılmayı, yani kaliteyi ve dürüstlüğü tercih ettik!”
Yönetim Kurulu Başkanı

Apple MFi Lisansı nedir?

Apple;  iPod, iPhone ve iPad için orijinal aksesuar üreten firmaları bir lisans ile kontrol altına almaktadır. Bu lisans “Made for iPod, iPhone, iPad” kavramının kısaltılmış ifadesi olan MFi ile adlandırılmaktadır.
MFi lisansına sahip aksesuarlar; Apple üretim sertifikasına sahip olan Apple onaylı fabrikalarda üretilir. Üretilecek her MFi lisanslı ürün modeline üretim öncesinde Apple sisteminden bir PPID model tanım numarası verilir. PPID numarası ile bütün üretim aşamaları Apple tarafından denetim altına alınan tüm ürünlerde kullanılan lightning çipleri Apple firmasının ana fabrikası tarafından Apple onaylı fabrikaya gönderilir. Yani MFi lisansına sahip bir lightning şarj kablosu farklı bir markaya sahip olsa da orijinal Apple çipine sahip olmak zorundadır. Lightning çipi sayesinde Apple cihazları şarj kablosunun orijinal olup olmadığını anlar ve eğer kabloda orijinal çip kullanıldıysa bu kabloyu sorunsuz bir şekilde bütün iOS güncellemeleri ile kullanmanıza olanak verir.
MFi lisansına sahip olmayan yan sanayi Apple aksesuarları; Apple onayına sahip olmayan küçük fabrikalarda veya atölyelerde üretilir ve bu ürünlerde sahte lightning çipi kullanılır. Eğer sahte lightning çipi kullanılan, yani Apple MFi lisansına sahip olmayan sahte bir şarj kablosu satın alırsanız; ilk gelecek iOS güncellemesi ile “Bu kablo veya aksesuar onaylı değil ve bu iPhone ile güvenilir bir şekilde çalışmayabilir” uyarısı alırsınız ve bu şarj kablosu cihazınızı artık şarj edemez.

https://mfi.apple.com/MFiWeb/getAPS.action

Üstteki linke tıklayarak, bir ürünün Apple Lisansına sahip orijinal bir ürün olup olmadığını Apple sisteminden kontrol edebilirsiniz.

Kullanıcıların iPod, iPhone ve iPad aksesuarları alırken MFi lisansına sahip Apple onaylı orijinal ürünleri tercih ederek hem cihazlarını sahte ürünlerin zararlarından korumaları hem de ilk iOS güncellemesi ile bir daha kullanamayacağı sahte bir ürüne para vermemeleri en isabetli seçim olacaktır.

Apple bir yaşam tarzıdır!