Paugge 7NA72PRO
Paugge 7NA72PRO
Paugge 7NA72PRO
Paugge 7NA72PRO


Paugge 7NA72PRO 4K hdmi 2.0 Kablo Özellikleri!

* Premium HDMI Sertifikası
* HDMI Versiyon 2.0b
* 18 Gbps Bant Genişliği
* 4K & 2K & Full HD Ekranlar ile tam uyumlu
* 4096×2160, 3840×2160, 2560×1600, 1920×1200, 1920×1080, 1280×720, 1024×768 Çözünürlük Desteği
* 4K 60Hz, 2K 144Hz, Full HD 240Hz, Full HD 144Hz Desteği
* Full HD 3D 60 Hz
* Wide Color Gamut (WCG)
* Hybrid Log Gamma (HLG)
* High Dynamic Range (HDR)
* Dolby Vision™
* Dolby Atmos™
* Audio Return Channel (ARC)
* HDMI Ethernet Channel (HEC)
* 7.1 True HD Dolby
* DTS HD Master Audio
* 21:9 Aspect Ratio
* HDCP 2.2
* BT.2020
* 32 Kanal Ses
* 1536kHz Ses
* Çoklu Kanal Ses
* Dual View
* Örgülü
* Altın Kaplama
* 2 Metre Uzunluk

HDMI 2.0, HDMI 2.0a ve HDMI 2.0b Nedir?

4K çözünürlüğe sahip bir cihaz için hdmi kablo satın alacaksanız, kablonun en azından HDMI 2.0 teknolojisine sahip olduğundan emin olmalısınız. Bu size 4K çözünürlük için sorunsuz bir görüntü ve 4K için en az 60 kare hızı sağlar. Daha da önemlisi, HDCP 2.2 yi yani kopya koruma protokolünü sağlar, böylece harici bir aygıttan gönderilen 4K içeriği (Digiturk 4K, Apple TV 4K, Mi Box 4K, Roku, 4K Blu-ray oynatıcı ve Netflix) izleyebilirsiniz.

Bu yüzden bir HDMI 2.0 4K oynatıcı ve bir HDMI 2.0 TV'niz varsa; daha eski bir sürüm olan HDMI 1.4 kablo kullanırsanız HDCP 2.2 ile çalışan bu cihazları kullanamazsınız.

Hdmi 2.0a HDR içerikleri izleyebilmeniz için getirilen bir versiyon güncelleştirmesidir. Yani düz bir hdmi 2.0 kablo ile HDR içerikleri izleyemezken, hdmi 2.0a ile HDR içerikleri izleyebilirsiniz. Ayrıca renklerin gerçek değerlerde gösterilmesini sağlayan WCG yani wide color gamma teknolojisi de eklenmiştir.

Hdmi 2.0b ise hdmi 2.0 teknolojisinin en üst versiyonudur. Hdmi 2.0a üzerine HLG yani Hybrid Log Gamma HDR teknolojisi eklenmiştir.

Premium Sertifikası sadece hdmi 2.0b kablolara verilir. Hdmi 2.0b ile tüm güncel hdmi 2.0 teknolojisinden tam performansla faydalanırsınız.

V1.4 ve V2.0b HDMI Versiyon Özellik Karşılaştırma!

4K Televizyonların, 4K uydu alıcılarının ve 4K oynatıcıların hdmi bağlantı noktaları; 4K gibi büyük görüntü ve ses paketlerinin kayıpsız ve sağlıklı bir şekilde aktarılabilmesi için saniyede 18Gb görüntü aktarımına uygun olacak şekilde V2.0 olarak tasarlanmıştır. Eğer bu cihazlarda bir önceki HDMI teknolojisi olan ve taşıma kapasitesi saniyede 10.2Gb olan V1.4 HDMI Kablo kullanılırsa; kablo görüntü paketlerini kayıpsız ve sağlıklı olarak taşıyamaz ve 4K 60Hz, HDR, Dolby Vision, Dolby Atmos, HDCP 2.2 gibi başlıca özelliklerden faydalanılamaz.

Özellikle maç ve aksiyon filmleri gibi yayınların hareketli sahnelerinde buzlanma, titreme, donma ve netlik kaybı gibi sorunlarla karşılaşılır. V1.4 kabloların bu görüntü taşıma sorunu 4K Bluray gibi cihazların bozulmalarına da sebep olabilir. Ayrıca V1.4 kablo kullanımında, uydu alıcısı kanal geçişleri televizyona v2.0 kabloya göre daha yavaş aktarılır. V2.0 Kablo ile Digiturk, Dsmart gibi uydu alıcılarının, Turkcell TV+ gibi internet tv kutularının ve  Apple 4K TV gibi 4K oynatıcılarının kanal geçişleri olabilecek en hızlı bir şekilde 4K Televizyona aktarılır.

Paugge Premium Sertifikalı V2.0 HDMI Kablo, geriye dönük olarak V1.4 Hdmi bağlantı noktasına sahip cihazları da destekler.


V1.4 ve V2.0 HDMI Versiyon Çözünürlük Karşılaştırma!

4K 60Hz Desteği Uyarısı: 4K Monitörünüzde ve 4K Televizyonunuzda 60Hz yenileme hızında 4K çözünürlükleri görüntülemek için; televizyonunuzun & monitörünüzün ve görüntü kaynağı olan cihazınızın her ikisinin de V2.0 hdmi bağlantı noktasına sahip olması ve kaynak cihazınızın 4K çözünürlük için 60Hz yenileme hızını donanımsal ve yazılımsal olarak desteklemesi gerekmektedir. Bağlantı noktalarından herhangi birinin V1.4 olması durumunda en çok 4K 30Hz  görüntü alabilirsiniz. Televizyonunuzun & Monitörünüzün ve kaynak cihazınızın üreticisi firmalarının web sayfasından cihazlarınızın teknik özelliklerini kontrol etmenizi öneririz.

Full HD 240Hz Desteği Uyarısı: Full HD Monitörünüzde 240Hz yenileme hızında Full HD çözünürlükleri görüntülemek için; monitörünüzün ve bilgisayarınızın her ikisinin de V2.0 hdmi bağlantı noktasına sahip olması;  monitörünüzün ve bilgisayarınızın her ikisinin de Full HD çözünürlük için 240Hz yenileme hızını donanımsal ve yazılımsal olarak desteklemesi gerekmektedir. Hdmi bağlantı noktalarından herhangi birinin V1.4 olması durumunda en çok Full HD 144Hz  görüntü alabilirsiniz. Monitörünüzün ve bilgisayarınızın üreticisi firmalarının web sayfasından cihazlarınızın teknik özelliklerini kontrol etmenizi öneririz.

HDR Destekli HDMI Kablo!

HDR TV teknolojisi en parlak beyaz ile en koyu siyah arasındaki kontrastı daha vurgulu hale getirir, renkleri daha gerçekçi kılar ve görüntüyü genel olarak daha canlı gösterir. Bu sebeple HDR teknolojisi televizyonların ve monitörlerin görüntü kalitesinde gözle görülür bir gelişme sağlar.

Televizyonda ve monitörde HDR teknolojisinden faydalanmak için hem HDR destekli bir televizyona ya da monitöre, hem de HDR destekli bir HDMI kabloya sahip olmanız gerekir.

HDMI kablonun HDR destekli olması için en hdmi 2.0a olması şarttır. Ancak piyasada birçok kalitesiz ve sahte kablonun da hdmi 2.0 olarak satıldığının da unutulmaması gerekir.

Risk almamak ve HDR destekli en iyi 2 Metre 4K HDMI 2.0 kabloya sahip olmak için kesin çözüm; satın alacağınız HDMI kablonun Premium HDMI Sertifikasına sahip olmasıdır.

HDR görüntü için Paugge 2 Metre Premium Sertifikalı hdmi 2.0b kablo mükemmel seçimdir.

Dolby Vision ve Dolby Atmos
Destekli HDMI Kablo!


Dolby Vision HDR görüntü teknolojisinin en üst seviyesidir ve Advanced HDR olarak tanımlanır. Görsel deneyime uygulanan efsane mühendislik, görüntü kalitesi için bu yepyeni standartta kullanılıyor. 

Dolby Vision ekranınıza olağanüstü renk, kontrast ve parlaklık katarak görüntüleme deneyiminizi dönüştürür, renk paletini ve kontrast aralığını önemli ölçüde genişletir ve her ekran için resmi otomatik olarak optimize etmek için dinamik meta verileri kullanır.

Dolby Atmos ses teknolojisinin en üst seviyesidir ve Advanced Sound olarak tanımlanır. Ses kanallara kısıtlanmak yerine; etrafınızda üç boyutlu uzayda hareket eder, böylece eylemin içinde olduğunuzu hissedersiniz. Yeni bir yükseklik hissi sizi aksiyona ve tam bir ses atmosfe
rine sokar, havai hareket eden nesneleri gerçekçi bir şekilde tasvir eder ve nefes kesen bir ses kalitesi üretir.

Dolby Atmos, pürüzsüz ses ile berraklık, zenginlik, detay ve derinlik gibi her şeyi harekete geçirir. Güçlü hareket eden bir eğlence deneyimi sunar.

Dolby Vision görüntü ve Dolby Atmos ses için Paugge 2 Metre hdmi 2.0b kablo mükemmel seçimdir.

HDCP 2.2 Destekli HDMI Kablo!

High Bandwith Digital Content Protection (HDCP 2.2) Yüksek Bant genişliğinde Sayısal İçerik Koruması olarak tanımlanan bu protokol BluRay cihazların ve Netflix, Digiturk gibi yayınların ve içeriklerin kopyalanmasını engellemek amacıyla oluşturulmuştur.

HDCP 2.2 Protokolü 4K için en üst versiyon olup; HDCP 2.2 ile korunan 4K yayınları izlemek için Paugge Premium Sertifikalı 2 Metre hdmi 2.0b kablo mükemmel seçimdir.

21:9 Ultra Wide Screen Aspect Ratio

Ultra Wide Monitörlerde, 21:9 Destekli yayınları izlerken veya uygulamaları kullanırken altta ve üstte siyah bölüm kalmaması ve görüntünün monitöre tam oturması için 21:9 Aspect Ratio destekli Paugge Premium Sertifikalı 2 Metre hdmi 2.0b Kablo kullanın.

Apple TV 4K için Hdmi 2.0 Kablo!Apple TV 4K cihazının da HDMI çıkışı hdmi 2.0 olup; Paugge V2.0 Premium Sertifikalı HDMI Kablonun sahip olduğu 18 Gbps görüntü & ses aktarma kapasitesi ve sahip olduğu üstün kalitesi sayesinde; Apple TV 4K cihazınızın 4K 60Hz, HDR, Dolby Vision, Dolby Atmos gibi başlıca özelliklerinden en mükemmel bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Paugge hdmi 2.0b kablo ile Apple TV 4K cihazınızda; en üstün ve net görüntü formatı olan 4K için 4:4:4 formatında görüntü alabilirsiniz.

Netflix için Hdmi 2.0 Kablo!

Netflix ile 4K kalitesinde problemsiz bir yayın izleyebilmek için HDCP 2.2 ve 4K 60Hz uyumlu bir hdmi kablo kullanmanız gerekmektedir.

HDCP 2.2, HDR, Dolby Vision, Dolby Atmos ve 4K 60Hz görüntü için Paugge Premium Sertifikalı 2 Metre hdmi 2.0b kablo mükemmel seçimdir.

Denon 4K AV Receiver için Hdmi 2.0 Kablo!

Denon AVR ve diğer 4K AVR cihazlarının HDMI girişi hdmi 2.0 olup; Paugge 2.0b HDMI Kablonun sahip olduğu 18 Gbps görüntü & ses aktarma kapasitesi ve sahip olduğu üstün kalitesi sayesinde; 4K AVR cihazınızın 4K 60Hz, HDR, Dolby Vision, Dolby Atmos, HDCP 2.2 gibi başlıca özelliklerinden en mükemmel bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Paugge V2.0 HDMI Kablo ile Denon 4K AVR, Sony 4K AVR, Pioneer 4K AVR, Yamaha 4K AVR, Onkyo 4K AVR ve Marantz 4K AVR cihazlarınızda 4K için en üstün ve net görüntü formatı olan 4K 4:4:4 formatında görüntü alabilirsiniz.

PS4 PRO 4K için Hdmi 2.0 Kablo!

PS4 PRO HDR destekli 4K Televizyon ve 4K Monitör sayesinde; oyunları çarpıcı ölçüde canlı ve gerçekçi renkler ile sunarak, oyunlarınıza inanılmaz canlılıkta hayat verir. Bu canlılık için HDR destekli HDMI kablo kullanmanız gerekir.

PS4 PRO ile V1.4 hdmi kablo veya sertifikasız V2.0 hdmi kablo kullanırsanız görüntüde donma, cihazın kendini kapatması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun sebebi kullandığınız kablonun veri taşıma band genişliğinin, PS4 PRO'nun gönderdiği veriyi taşıyamamasıdır.

PlayStation 4 PRO ve XBOX One S ile problemsiz bir görüntü, yoğun ve gerçekçi oyun deneyimi, olağanüstü net videolar ve her anında inanılmaz ayrıntı seviyesi için 18 Gbps band genişliğine sahip Paugge Premium Sertifikalı 4K 60 Hz HDR Destekli 2.0b hdmi kablo mükemmel seçimdir.

Zidoo için Hdmi 2.0 Kablo!

HDR ve 4K 60hz desteği sunan Zidoo X9S android TV Box ile problemsiz bir görüntü için 18 Gbps band genişliğine sahip Premium HDMI Sertifikalı 4K 60 Hz HDR Destekli Paugge 2.0b HDMI Kablo mükemmel seçimdir.


Digiturk 4K için Hdmi 2.0 Kablo!


Digiturk 4K yayınını SagemplusIQ 4K kutu ile yapıyor. SagemplusIQ digiturk kutusunun ve 4K televizyonların hdmi girişleri version 2.0 dır.

4K yayınını mükemmel netlikte ve akışta izleyebilmeniz için kutu ile televizyonunuz arasında kullandığınız HDMI kablonuzun da mutlaka V2.0 olması ve HDCP 2.2 desteğine sahip olması gerekir.

HDCP 2.2 Desteğine sahip olmayan hdmi kablo kullanımında, digiturk kutusundan sağlıklı görüntü alamayabilirsiniz.

Piyasada birçok V2.0 kablo satılıyor. Ancak bu kabloların, gerçekten V2.0’da olması gereken kalite ve teknolojik altyapıya sahip olduğundan emin olmanın tek yolu kablonun Premium Sertifikasına sahip olmasıdır.

Digiturk 4K uydu cihazınızdan en mükemmel görüntüyü almak için; Paugge Premium Sertifikalı hdmi 2.0b 4K Hdmi kablo mükemmel seçimdir.

Turkcell TV+ 4K için Hdmi 2.0 Kablo!Superonline 4K yayınını Turkcell TV+ 4K kutu ile yapıyor. Turkcell TV+ 4K kutusunun ve 4K televizyonların hdmi girişleri version 2.0 dır.

4K yayınını mükemmel netlikte ve akışta izleyebilmeniz için kutu ile televizyonunuz arasında kullandığınız HDMI kablonuzun da mutlaka V2.0 olması ve HDCP 2.2 desteğine sahip olması gerekir.

HDCP 2.2 Desteğine sahip olmayan hdmi kablo kullanımında, Turkcell TV+ 4K kutusundan sağlıklı görüntü alamayabilirsiniz.

Piyasada birçok V2.0 kablo satılıyor. Ancak bu kabloların, gerçekten V2.0’da olması gereken kalite ve teknolojik altyapıya sahip olduğundan emin olmanın tek yolu kablonun Premium Sertifikasına sahip olmasıdır.

Turkcell TV+ 4K uydu cihazınızdan en mükemmel görüntüyü almak için; Paugge Premium Sertifikalı hdmi 2.0b 4K Hdmi kablo mükemmel seçimdir.

Premium HDMI Sertifikası Nedir?

Premium HDMI Kablo Sertifikasyon Programı; 4K 60Hz, HDR, Dolby Vision, HDCP 2.2 gibi özellikleri içeren 4K Ultra HD ürünleri ile kullanmak üzere yeni bir HDMI kablo ihtiyacı olan tüketicilerin satın alma sürecini gerekli teknik özelliklere ve üst seviye kaliteye sahip orjinal ve onaylı bir kablo ile güvenli bir şekilde tamamlamaları için HDMI Licensing LLC tarafından yürütülen bir yasal programdır.

Premium HDMI Kablo Sertifikasyon Programı;  version 2.0b için kablonun görüntü ve ses verisi taşıma band genişliğinin 18 Gbps olmasını şart koşar. Kablonun veri taşıma band genişliğinin 18 Gbps altında olması durumunda kablo sertifika alamaz. Bunun sebebi 4K 60Hz, HDR, Dolby Vision, HDCP 2.2 gibi özelliklerin kablo tarafından sağlanabilmesi için gerekli olan veri taşıma band genişliğinin 18 Gbps olmasıdır.

Premium HDMI Kablo Sertifikası, kablonun; tasarım, malzeme kalitesi ve tüm üretim süreçlerinin Premium HDMI Kablo Sertifikasyon Programı tarafından gerekli koşulan bütün kriterlere uygunluğu ve üretim sonucunda kablonun HDMI Licensing tarafından yapılan bütün testleri başarı ile geçmesi koşulu ile “HDMI Licensing” tarafından verilir. HDMI kablonun Premium HDMI Sertifikasına sahip olduğu, HDMI kablo kutusu üzerine yapıştırılan benzersiz bir doğrulama etiketi ile ilan edilir. Her ürünün sertifika etiketi kendisine özeldir ve diğerlerinden farklıdır. Bu sertifika etiketi kullanıcılara Premium HDMI Sertifikasının gerçekliğini HDMI LLC tarafından yönetilen özel bir karekod okuyucu yardımı ile doğrulayabilme imkanı verir.

App Store veya Google Play 'den HDMI LLC tarafından yayınlanan sertifika karekod okuyucu programını akıllı telefonunuza indirerek; elinizdeki ürünün Premium Sertifikasının gerçekliğini kontrol edebilirsiniz.

Premium Sertifika Programı ile ilgili daha fazla bilgi için www.hdmi.org/premiumcable web adresini ziyaret edebilirsiniz.​ 

HDMI Licensing, LLC
2115 O’Nel Drive, Suite 202
San Jose, CA 95131, USA
www.hdmi.org


Premium HDMI Sertifikası neden önemlidir?

Hdmi, HDMI LLC tarafından oluşturulan bir standart olup; hdmi versiyonlarını HDMI LLC belirler ve hdmi kabloların bu versiyonların kriterlerine göre üretilmesini HDMI LLC denetler.
HDMI LLC kriterlerinde üretilmeyen, denetlenmeyen, test edilmeyen ve sertifika alamayan hdmi kablolar düşük kaliteli kablolardır.
Cihazlarınız arasında sertifikasız hdmi kablo kullanımında sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun sebebi sertifikasız yani HDMI LLC denetiminde üretilmeyen,  HDMI LLC tarafından teste tabi tutulmayan ya da teste tabi tutulsa dahi bütün testleri başarıyla geçemeyerek gerekli kalite koşullarını sağlayamayan kabloların sertifikasız olarak piyasada satılmasıdır. Sertifikasız bir hdmi kablo V2.0 olarak satılsa bile; bu kablonun gerçekten V2.0 kriterlerine sahip olup olmadığını son kullanıcının bilme imkanı yoktur.
Premium HDMI Sertifikasına sahip olan ve gerçek hdmi kablo olarak tanımlanan 2 Metre Paugge 7NA72PRO Hdmi kablonun bandwith genişliği 18 Gbps’dır. Paugge hdmi kablo; HDMI LLC üretim sertifikasına sahip fabrikada, HDMI LLC tarafından belirlenen ve zorunlu tutulan bütün üretim aşamalarına ve kullanılması gereken malzeme kalitesi kriterlerine göre üretilmiş olup; HDMI LLC laboratuvarlarında teste tabi tutulmuş ve bütün testleri başarı ile geçerek Premium HDMI Sertifikası almaya hak kazanmıştır.
Risk almamak ve en iyi hdmi kabloya sahip olmak için kesin çözüm; satın alacağınız hdmi kablonun Premium HDMI Sertifikasına sahip olmasıdır. 4K, 2K ve Full HD’de alınabilecek en mükemmel görüntüyü almak için; Premium HDMI Sertifikalı Paugge hdmi kablo mükemmel seçimdir.

Premium HDMI Sertifikalı Paugge V2.0 Hdmi Kablo; geriye dönük olarak V1.4 özellikleri ve cihazları da destekler.

Premium HDMI Sertifikası en çok kaç metre hdmi kablo için verilir?

HDMI LLC laboratuvarları tarafından yapılan testlerde, hdmi 2.0 için gerekli olan 18 Gbps görüntü ve ses taşıma band genişliğinin standart kablolarda en çok 7.5 metre hdmi kablo tarafından sağlanabildiği; daha üst metrajlara çıkıldığında 18 Gbps band genişliğinin sağlanamadığı görülmüştür. Bu sebeple standart kablolarda gerçek hdmi 2.0 kablo en uzun 7.5 metre olabilir ve en uzun 7.5 metre V2.0 hdmi kablo Premium Sertifikası alabilir. 7.5 metrenin üstündeki standart bir hdmi kablo asla V2.0 olamaz.

7.5 metrenin üstündeki uzunluklarda 18 Gbps band genişliğine sahip V2.0 hdmi kablo ihtiyacı olduğunda fiber hdmi teknolojisi devreye girer.

Paugge; fiber iletim teknolojisi ile 10m, 15m, 20m, 30m, 35m, 50m, 70m ve 100m uzunluklarda 18 Gbps band genişliğine ve  4K 60Hz, HDR, Dolby Vision, Dolby Atmos, HDCP 2.2 gibi özelliklere sahip V2.0 fiber hdmi kablo çözümleri sunar.

2 Metre Premium Sertifikalı Paugge  HDMI 2.0 Kablo Gerçek Kutu Görselleri (7NA72PRO)Kalite bir yaşam tarzıdır!